kurs nici PDO
Baza wiedzy

Nici PDO – jakich efektów możesz się spodziewać?

Zabieg z zastosowaniem nici liftingujących PDO w obrębie twarzy to jeden z najskuteczniejszych niechirurgicznych sposobów na szybkie zniwelowanie widocznych oznak starzenia się skóry. Nici liftingujące zapewniają naturalnie wyglądający lifting oraz pomagają w regeneracji skóry na poziomie komórkowym, dzięki czemu uzyskany efekt jest długotrwały, utrzymuje się bowiem przez okres około 2 lat.

kurs nici pdo

Nici PDO to idealny zabieg na:

  • napięcie zwiotczałej skóry na policzkach lub pod oczami (worki pod oczami)
  • wygładzenie drobnych zmarszczek, takich jak zmarszczki na czole, kurze łapki
  • poprawę napięcia skóry na linii szczęki i szyi
  • poprawę wyglądu głębokich zmarszczek w obrębie środkowej i dolnej części twarzy, w tym bruzd nosowo-wargowych i bruzd marionetkowych
  • walkę z podwójnym podbródkiem
  • poprawę napięcia i ujędrnienie skóry brzucha, pośladków, ud czy też ramion
  • Uzyskanie szybkich rezultatów (widoczne są one już po 2-3 tygodniach) bez udziału skalpela

Jak działają nici?

Od około 25 roku życia produkcja kolagenu w skórze spowalnia i spada wraz z wiekiem. Kolagen to substancja, która nadaje skórze elastyczność, siłę i sprężystość zapewniając gładkość i jędrność, które tak mocno kojarzymy z młodzieńczą cerą. To redukcja kolagenu powoduje, że skóra traci część swojej elastyczności, co skutkuje pojawieniem się drobnych linii, zmarszczek i zwiotczeniem skóry. Nici PDO zrewolucjonizowały branżę medycyny estetycznej dając nam bezpieczną i skuteczną alternatywę dla zabiegów chirurgicznych. Dodatkowo, poza imponującymi efektami wizualnymi umożliwiają one stymulowanie regeneracji naszej skóry.

Nici liftingujące działają dwutorowo. Po wszczepieniu jak rusztowanie napinają skórę oraz stymulują naturalną produkcję większej ilości kolagenu. Niezależnie od tego, czy chcesz poprawić wygląd brwi, nosa, żuchwy, ust, policzków czy oczu zasada jest prosta. Lekarz medycyny estetycznej wprowadzi pod skórę rozpuszczalne nici w obszarze zabiegowym. Następnie nieci są delikatnie naciągane, aby unieść i napiąć skórę zapewniając tym samym poprawę jej wyglądu – objętości i ujędrnienia. Nici te zakotwiczają się w skórze umożliwiając jej mocniejsze naciąganie i stymulując organizm do rozpoczęcia gojenia i produkcji większej ilości kolagenu. O ile efekty zabiegu nici PDO będą widoczne bardzo szybko, o tyle pełne korzyści zauważalne są dopiero po 6-12 tygodniach, kiedy organizm zdąży się już zregenerować i wyprodukować nowe komórki.

Nici PDO – korzyści płynące z zabiegu

Nici PDO to nie tylko natychmiastowy efekt liftingu, ale również biologiczna stymulacja naturalnej produkcji kolagenu. Nici wykonane są z polidioksanonu, czyli włókna syntetycznego. Substancja ta jest od wielu lat stosowana w medycynie, znajdziemy ją w szwach chirurgicznych, znajduje zastosowanie w ortopedii, chirurgii plastycznej, inżynierii tkankowej. Substancja jest wysoce kompatybilna z organizmem człowieka i całkowicie biodegradowalna. Dzięki temu, negatywne reakcje są bardzo mało prawdopodobne i rzadko spotykane. Polidioksanon pomaga stymulować naturalne procesy produkcji kolagenu w organizmie przywracając skórze siłę i elastyczność.

To unikalne połączenie mechanicznego liftingu i regeneracji komórek sprawia, że nici PDO zapewniają szybkie rezultaty i długotrwałą regenerację.

Kurs nici PDO

Uczestnictwo w kursie nici PDO umożliwia poznanie zabiegu od strony teoretycznej i praktycznej. Kursanci dowiadują się jakie są wskazania i przeciwwskazania do zabiegu oraz pod okiem instruktora mogą zdobyć wprawę wykonując zabieg na modelce.

Zobacz również