depilacja woskiem
Baza wiedzy

Depilacja woskiem — czy jest bezpieczna? Jakie są przeciwwskazania?

W dzisiejszych czasach wiele kobiet decyduje się na wizytę w profesjonalnym zakładzie kosmetycznym, gdzie są realizowane różnego rodzaju zabiegi poprawiające stan cery, skóry całego ciała, a nawet samopoczucie. Ciekawą opcją jest depilacja woskiem, którą można bezpiecznie wykonać praktycznie na każdej części ciała. Do takiego zabiegu wystarczy odpowiednio się przygotować, a także wybrać dobry gabinet kosmetyczny, który stosuje wyłącznie sprawdzone metody depilacji woskowej.

Czym jest depilacja woskiem i jak powinna być przeprowadzana?

Proces depilacji woskiem charakteryzuje się przede wszystkim wysokim poziomem bezpieczeństwa, niewielkim ryzykiem podrażnień oraz dużą skutecznością działania. Warto dodać, że wyróżniamy obecnie różne techniki depilacji woskowej – można w tym celu wykorzystać zarówno wosk ciepły, jak i zimny. Jeśli prowadzisz własny zakład kosmetyczny i chcesz włączyć do swojej oferty właśnie depilację woskiem, koniecznie zapisz się na profesjonalny kurs. Po odbyciu szkolenia zdobędziesz niezbędną wiedzę teoretyczną oraz praktyczną z zakresu depilacji woskiem.

W praktyce tę formę depilacji można stosować z powodzeniem na bikini, nogi, ręce, twarz, a nawet inne partie ciała takie, jak nogi. Depilacja woskiem to jedna z najskuteczniejszych metod usuwania nadmiernego owłosienia z dowolnej części ciała. Najlepsze efekty można uzyskać podczas depilacji woskiem na ciepło. Rozgrzana substancja rozprowadzona po powierzchni skóry, doskonale do niej przylega, aby następnie po delikatnym wyschnięciu została zerwana wraz z włosami. 

Jak przygotować się do depilacji woskiem?

Osoby, które decydują się na zabieg depilacji woskiem, powinny wiedzieć, w jaki sposób odpowiednio przygotować się do takiego zabiegu usunięcia nadmiernego owłosienia. Dotyczy to oczywiście także kosmetyczek zajmujących się nakładaniem wosku oraz jego zdejmowaniem. Zanim udasz się do gabinetu kosmetycznego, koniecznie sprawdź jego renomę oraz ukończone kursy wraz z certyfikatami potwierdzającymi posiadanie niezbędnej wiedzy i umiejętności w zakresie depilacji woskiem.

Do zabiegu depilacji woskowej wystarczy dzień wcześniej wykonać peeling skóry, który pozwoli na pozbycie się starego naskórka. Dzięki temu nałożony później wosk będzie odpowiednio przylegać i pozwoli na wyrwanie praktycznie wszystkich włosów na powierzchni skóry w dowolnym miejscu ciała. Po poprawnie wykonanej depilacji skóry należy zadbać też o właściwe nawilżenie podrażnionej powierzchni. Dzięki temu na skórze po depilacji nie pojawią się nieestetyczne krostki czy zaczerwienienie.

W tematyce dbania o skórę i jej właściwe nawilżenie, warto też przeczytać: Jak odpowiednio zadbać o skórę latem?

Depilacja woskiem – przeciwwskazania

Zastanawiasz się, czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do stosowania zabiegu depilacji woskowej? Otóż tak! Takie zabiegi nie są wskazane dla osób, które cierpią na:

  • skórę naczynkową, czyli występujące rozszerzone naczynka oraz żylaki,
  • nadwrażliwość skórna na ból – podczas depilacji woskiem można odczuwać dość nieprzyjemny ból, który w zależności od tolerancji człowieka czasami może być wyjątkowo uciążliwy,
  • zbyt mocno wysuszona skóra – w takich sytuacjach konieczne jest wcześniejsze kompleksowe nawilżenie skóry, a dopiero potem przeprowadzenie depilacji,
  • choroby skórne i nie tylko, np. cukrzyca, epilepsja, łuszczyca, słaba krzepliwość krwi.

Jeśli chcesz pozbyć się nadmiernego owłosienia, a także zredukować ryzyko podrażnień, koniecznie zdecyduj się na depilację woskiem w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, a także skorzystaj z usług nawilżenia oraz polecanych zabiegów kosmetycznych. W ten sposób zyskasz pewność, że Twoja skóra w dowolnym miejscu na ciele zostanie utrzymana w jak najlepszej kondycji.

Sprawdź też: Jak prawidłowo oczyszczać skórę?

Zobacz również