lipoliza iniekcyjna
Baza wiedzy

Pozbądź się nadmiaru tkanki tłuszczowej z lipolizą iniekcyjną!

Wiele i wielu z nas ma partie ciała, których wygląd chcielibyśmy zmodyfikować. Często mimo starań, zdrowego odżywiania i ćwiczeń, nie udaje nam się pozbyć nadmiaru tkanki tłuszczowej z wyjątkowo opornych na podejmowane działania stref. Nierzadko nadmiar tkanki tłuszczowej jest związany z uwarunkowaniami genetycznymi. Zwłaszcza w takich przypadkach warto rozważyć zabiegi, które pomogą nam efektywnie zwalczyć problem, takie jak lipoliza iniekcyjna.

Czym jest lipoliza iniekcyjna?

Lipoliza iniekcyjna to nowoczesna i nieoperacyjna metoda usuwania tkanki tłuszczowej zlokalizowanej miejscowo. Dzięki temu zabiegowi możemy pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z wyjątkowo opornych miejsc bez potrzeby wykonywania np. liposukcji.

Lipoliza iniekcyjna działa poprzez hydrolizę ściany komórek tłuszczowych, a tym samym uwalnianie zawartych w niej lipidów. Następnie dochodzi do rozpadu komórek tłuszczowych, przeniesienia do wątroby i usunięcia ich z organizmu w ramach naturalnych procesów. Preparat stosowany w lipolizie iniekcyjnej jest precyzyjnie wstrzykiwany bezpośrednio w obszar z nadmiarem tkanki tłuszczowej powodując w jej obrębie zamierzony i kontrolowany stan zapalny. Lipoliza daje nam dużą elastyczność, ponieważ może być stosowana w wielu miejscach na naszym ciele. Jest szczególnie użyteczna, gdy zachodzi potrzeba zmniejszenia złogów tłuszczu w problematycznych obszarach takich jak ramiona, podwójny podbródek czy kark.

W jakich obszarach najczęściej stosowana jest lipoliza iniekcyjna?

 • Podwójny podbródek
 • Ramiona
 • Tłuszcz na klatce piersiowej (w przypadku mężczyzn)
 • Podbrzusze
 • Biodra
 • Wewnętrzna strona ud
 • Fałdy na plecach
 • Wewnętrzna strona kolan

Liczba i częstotliwość zabiegów

W przypadku lipolizy iniekcyjnej nie można podawać zbyt dużej ilości preparatu na raz, dlatego zabieg należy wykonywać etapami.

Zabiegi wykonujemy zwykle co 3-6 tygodni aż do uzyskania pożądanych efektów. Średnio potrzeba 2-5 zabiegów, w zależności od ilości tkanki tłuszczowej. Już po około 3 tygodniach po każdym zabiegu można odczuć i zauważyć spadek tkanki tłuszczowej, do tego stopnia, że wielu pacjentów jest zadowolonych z efektów już po 2-3 zabiegach.

Co przemawia za wyborem lipolizy iniekcyjnej?

Lipoliza iniekcyjna to zabieg, który możemy wykonać przy minimalnej przerwie od codziennych aktywności i nie absorbujący naszego czasu. Pomimo jednak krótkiego czasu leczenia zapewnia pacjentom dobre wyniki, w ciągu kilku tygodni po zabiegu zauważysz zmniejszenie złogów tkanki tłuszczowej. Dla osób, które chcą zgubić tkankę tłuszczową skoncentrowaną w danym obszarze lub potrzebują pomocy w wymodelowaniu sylwetki – lipoliza to fantastyczny wybór.

Czy zabieg jest bolesny?

Obszar zabiegowy zostanie znieczulony przed wykonaniem aplikacji. Dzięki temu poczujesz niewielki ból lub dyskomfort. Podobnie jak w przypadku innych zabiegów z wykorzystaniem igieł  istnieje ryzyko wystąpienia miejscowego zaczerwienienia, zasinienia lub obrzęku po zabiegu, które ustępują w przeciągu kilku dni.

Jakie są przeciwwskazania?

Przeciwwskazania do lipolizy iniekcyjnej to:

 • Choroby wątroby i nerek
 • Choroby kardiologiczne
 • Cukrzyca
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi
 • Infekcje skórne
 • Ciąża i karmienie piersią

Lipoliza iniekcyjna umożliwia precyzyjne wymodelowanie sylwetki poprzez usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej w miejscach, z których trudno się go pozbyć dietą lub aktywnością fizyczną. Osoby zainteresowane zdobyciem nowych umiejętności zapraszamy do wzięcia udziału w kursie lipoliza iniekcyjna.

Zobacz również