oxybrazja
Baza wiedzy

Oxybrazja – na czym polega i jakie są jej efekty?

Oxybrazja, znana również pod  nazwą mikrodermabrazja wodno-tlenowa to zabieg, podczas którego dochodzi do złuszczania powierzchownych warstw naskórka. Na czym polega i jakie przynosi efekty? Czym różni się od mikrodermabrazja?

Oxybrazja – na czym polega i jak działa na naszą skórę?

Jak już wspomnieliśmy podczas zabiegu ma miejsce złuszczanie powierzchownych warstw naskórka. Czynnikiem złuszczającym są w tym przypadku rozproszone kropelki soli fizjologicznej aplikowane pod ciśnieniem sprężonego tlenu. Złuszczanie pobudza proces naskórkowania, czyli gojenia się naskórka. Gdy zabieg wykonywany jest systematycznie, wpływ obserwowalny jest również w zakresie skóry właściwej. Dochodzi bowiem do pobudzenia produkcji kolagenu oraz elastyny. Oxybrazja polecana jest dla każdego typu cery, nawet delikatnej i wrażliwej. Podczas zabiegu dochodzi do redukcji bakterii beztlenowych, dlatego też sprawdza się również w przypadku cery trądzikowej.

Zabieg trwa około 3ominut. Może być stosowany jednorazowo jako forma odświeżenia skóry oraz przygotowania do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Gdy naszym celem jest walka z problemami skórnymi, ich natura oraz rodzaj cery determinują częstotliwość wykonywania zabiegów. Na przykład, w przypadku cery wrażliwej, suchej i naczyniowej zabiegi wykonywane są zwykle w odstępach dwutygodniowych. Częściej, raz w tygodniu co tydzień oxybrazja może być wykonywana u osób ze skórą mieszaną, łojotokową i trądzikową.

Po zakończeniu zalecanej kuracji warto jednak odwiedzać salon kosmetyczny raz w miesiącu w celu wykonania zabiegu i podtrzymania uzyskanych efektów.

Jakie efekty przynosi zabieg?

Oxybrazja przede wszystkim doskonale dotlenia i odżywia naszą skórę poprawiając jej koloryt i elastyczność. Oczyszcza i odblokowuje pory jak również poprawia wchłanialność składników aktywnych zawartych w kosmetykach. Dzięki zabiegom poprawimy ukrwienie skóry oraz zredukujemy objawy trądziku i nadmiernego wydzielania sebum. Oxybrazja jest naszym sojusznikiem również w walce ze zmarszczkami i przebarwieniami.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Przeciwwskazania do przeprowadzenia oxybrazji to m.in.:

  • Uszkodzenia naskórka
  • Nowotwory
  • Terapia retinoidami będąca w trakcie oraz półroczny okres od jej zakończenia
  • Wirusowe, bakteryjne oraz grzybicze zmiany na skórze
  • Stany gorączkowe
  • Przeziębienie
  • Zapalenie zatok
  • Ciąża i karmienie piersią
  • Opryszczka

Oxybrazja a mikrodermabrazja

Oxybrazja i mikrodermabrazja nie działają zastępczo, chociaż możemy je ze sobą łączyć.

W przypadku oxybrazji, połączenie tlenu hiperbarycznego i soli fizjologicznej umożliwia uzyskanie efektów w postaci odświeżenia i dotlenienia skóry.

Mikrodermabrazja jest zabiegiem polegającym jedynie na mechanicznym ścieraniu naskórka w sposób kontrolowany. W przypadku mikrodermabrazji diamentowej czynnikiem ścierającym jest głowica z pyłem diamentowym, zaś o mikrodermabrazji korundowej mówimy w sytuacji, gdy zastosowanie znajduje korund, czyli tlenek glinu.

Zawodowy kurs kosmetyczny realizowany przez Beauty Lider w Warszawie umożliwi Ci zapoznanie się z zabiegiem oxybrazji. Poznasz tu wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu, techniki i procedury zabiegowe oraz samodzielnie wykonasz zabieg na modelce. Wszystkie szkolenia kosmetyczne odbywają się w niewielkich grupach i na sprzęcie najwyższej jakości.

Zobacz również