jędrność skóry
Baza wiedzy

Jak przywrócić jędrność skóry? To naprawdę możliwe!

Zauważyłaś, że Twoja skóra jest mocno osłabiona, przesuszona, a także przejawia pierwsze objawy występowania zmarszczek? W większości przypadków stosowanie inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej wcale nie musi być koniecznością. Istnieją pewne domowe metody oraz wskazówki, które pozwolą Ci na utrzymanie i przywrócenie jędrności skóry całego ciała – niezależnie od wieku i pory roku. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jakie zabiegi kosmetyczne na skórę warto stosować, a także jakie kosmetyki są najlepsze do poprawy jędrności skóry.

Dlaczego skóra staje się mniej sprężysta? Powinnaś o tym wiedzieć!

Wyróżniamy wiele przyczyn, które skutkują pogorszeniem się sprężystości skóry. Na taki efekt może wpływać przede wszystkim czas – starzenie się organizmu przekłada się także na stan skóry człowieka. Im więcej masz lat, tym mniej włókien kolagenowych znajduje się w Twoim ciele. Jeśli skóra traci elastyczność, zastanów się, gdyż jednym z powodów mogą być naturalne procesy starzenia. 

Na temat sprężystości skóry, a także zapobiegania oznakom starzenia się ciała, warto przeczytać nieco więcej: Kwas hialuronowy a usta – jakie efekty możemy uzyskać?

Są też inne czynniki, które mogą negatywnie wpływać na stan skóry oraz jej sprężystość, a mianowicie:

  • źle dopasowana dieta, która nie dostarcza do organizmu niezbędnych składników odżywczych i minerałów,
  • wystawianie skóry na oddziaływanie promieni UV – zbyt częste opalanie się na słońcu przyśpiesza procesy starzenia oraz zmniejsza sprężystość skóry,
  • brak odpowiedniego nawodnienia organizmu – im mniej wody pijesz, tym gorzej,
  • stosowanie użytek – alkohol, papierosy – to niektóre z substancji, które mogą naprawdę negatywnie wpływać na stan skóry,
  • przewlekły stres,
  • problemy ze snem,
  • długotrwałe choroby i przyjmowane antybiotyki.

Najlepsze sposoby na sprężystą skórę – jak zażegnać ten problem?

Chcesz sprawić, że Twoja skóra odzyska swoją dawną sprężystość? A może wolisz zapobiegać przykrym skutkom utraty sprężystości skóry? W takim razie zastosuj się do kilku ciekawych porad, a na pewno osiągniesz zamierzone efekty. 

  1. Staraj się pić jak najwięcej wody.
  2. Unikaj niesprawdzonych kosmetyków nawilżających do ciała – najlepiej wybieraj te naturalne, polecane przez innych konsumentów i specjalistów z zakresu kosmetologii.
  3. Zadbaj o zdrową i zbilansowaną dietę – w ten sposób dostarczysz niezbędnych składników odżywczych do organizmu.

Wyróżniamy także wiele ciekawych zabiegów kosmetycznych, które są nieinwazyjne oraz pozwalają na uzyskanie naprawdę zadowalających efektów, szczególnie w kwestii odżywienia skóry całego ciała i przywrócenia jej sprężystości. Zanim zdecydujesz się na konkretne zabiegi, sprawdź: Peeling kawitacyjny – na czym polega i jakich efektów możemy się spodziewać?

Jeśli chodzi o utrzymanie skóry całego ciała w naprawdę idealnej kondycji, niezależnie od wieku, warto pomyśleć nad mikrodermabrazją. To metoda kosmetyczna pozwalająca na poprawę kondycji skóry, jej odżywienie oraz nawilżenie. Warto zaznaczyć, że w gabinetach kosmetycznych realizowanie zabiegu jest w 100% bezpieczne – pod warunkiem, że kosmetyczka ma ukończone odpowiednie kursy. 

Bardzo ciekawą opcją jest także oczyszczanie wodorowe skóry, czyli zamykanie naczynek. Decydując się na takie zabiegi, można realnie wpłynąć na swoje ciało antyoksydacyjnie, długotrwałe nawilżyć skórę, a także rozświetlić ją w należytym stopniu. Pamiętaj jednak, aby zabiegi kosmetyczne tego typu realizować wyłącznie w gabinetach, gdzie specjaliści mają ukończone profesjonalne kursy wraz z wydanymi certyfikatami, które są potwierdzeniem posiadanych kwalifikacji.

Czy regularne zabiegi ujędrniające skórę mają sens? Podsumowanie

Oczywiście, że warto zastanowić się nad regularnym stosowaniem zabiegów kosmetycznych, które mają na celu poprawę stanu skóry, a także jej odżywienie i nawilżenie. Wizyty w gabinecie kosmetycznym pozwalają na utrzymanie sprężystości skóry przez dłuższy czas, nawet z upływem lat i przyśpieszającymi procesami starzenia się organizmu. Jeśli chcesz wyglądać pięknie przez dłuższy czas i po prostu cieszyć się zdrową skórą, koniecznie wybieraj tylko sprawdzone kosmetyki nawilżające, a także regularnie poddawaj się zabiegom kosmetycznym. Dowiedz się również co do zaoferowania ma kosmetologia estetyczna!

Zobacz również