metody stylizacji rzęs
Baza wiedzy

Jakie metody stylizacji rzęs warto poznać?

Realizowanie zabiegów kosmetycznych u klientek wymaga przede wszystkim precyzji, doświadczenia oraz posiadania niezbędnego sprzętu, który pozwoli, np. na bezpieczne przedłużanie rzęs. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jakie są najlepsze metody przedłużania rzęs? Przeczytaj poniższy artykuł, a Twoja praca stanie się nie tylko przyjemniejsza, ale i szybsza.

Top 3 metody przedłużania rzęs – sprawdź, jak robić to dobrze!

W gabinetach piękności stosuje się przede wszystkim trzy najpopularniejsze metody przedłużania rzęs, które przynoszą niesamowite efekty. W większości gabinetów zajmujących się takimi zabiegami można spotkać takie metody, jak:

  • 1:1,
  • 2D,
  • 3D.

Klasyczne stylizacje to po prostu 1:1, czyli takie, które pozwalają dołożenie po jednej rzęsy sztucznej do jednej naturalnej. To jedna z łatwiejszych metod klejenia, choć powoli odchodzi w zapomnienie, gdyż dzisiejsze trendy modowe wskazują na nieco bardziej efektowne metody. Każda początkująca kosmetyczka powinna jednak zainwestować w kurs stylizacji rzęs 1:1, aby posiąść, chociażby podstawowe umiejętności.

Kolejne metody przedłużania rzęs pozwalają na stworzenie mocniejszych stylizacji, które sprawiają, że oczy są mocno uwydatnione, a optycznie wydają się znacznie większe. Jeśli chcesz skutecznie kleić kępki rzęs u swoich klientek, koniecznie zainwestuj w kursy stylizacji rzęs 2D-8D. Dzięki temu posiądziesz podstawowe umiejętności oraz poznasz teoretyczne zagadnienia dotyczące uwydatniania rzęs poprzez sztuczne kępki. Warto dodać, że po zakończeniu szkolenia otrzymasz stosowny certyfikat, który będzie potwierdzeniem Twoich umiejętności.

Najpopularniejsze metody stylizacji rzęs a różnice – co warto wiedzieć?

Jeśli chodzi o znane dotychczas metody klejenia sztucznych kępek rzęs, warto zaznaczyć, iż pierwotne metody 1:1 powoli odchodzą do tzw. lamusa. W dzisiejszych czasach klientki, jak i doświadczone kosmetyczki polecają metody od 2D w górę. Te w odróżnieniu od klasycznych sposobów klejenia rzęs, pozwalają na uzyskanie niesamowitego poziomu uwydatnienia, pogłębienia czerni, a także zakręcenia rzęs, co potęguje wrażenia. Nowoczesne techniki klejenia rzęs można dopasować do indywidualnych preferencji każdej klientki – wystarczy określić wymogi odnośnie do efektu, a następnie wybrać rodzaj kępek rzęs, które różnią się głównie objętością i długością.

Po zrealizowanym zabiegu doklejania sztucznych rzęs, warto też zaproponować klientce zabieg jonofezy. Dzięki temu jej skóra będzie doskonale odżywiona, a także pozbawiona widocznych zmarszczek czy nawet blizn. Przeczytaj więcej w artykule blogowym: Jonoforeza i jej zastosowania w kosmetyce.

Czy przedłużanie rzęs jest bezpieczne?

Jeśli odbędziesz już stosowne kursy i posiądziesz niezbędną wiedzę wraz z umiejętnościami – doklejanie sztucznych rzęs nie będzie nieść ze sobą żadnego zagrożenia dla klientki. Pamiętaj o podstawowych zasadach higieny oraz stosowaniu wyłącznie sprawdzonych produktów od renomowanych marek. Będziesz mieć pewność, że kępki rzęs pozwolą na uzyskanie niesamowitych efektów, a używany przez Ciebie klej nie spowoduje reakcji uczuleniowej u żadnej klientki. 

Można śmiało powiedzieć, że doklejanie sztucznych rzęs to dobra i bezpieczna metoda na uwydatnienie oczu, a także ich optyczne powiększenie. Po wykonaniu zabiegu rzęsy powinny utrzymywać się przez około 2-3 tygodnie, natomiast po tym czasie warto umówić klientkę na kolejny zabieg, aby wykonać uzupełnienie brakujących kępek.

Zobacz również