modelowanie ust
Baza wiedzy

Modelowanie ust kwasem hialuronowym  – jakie efekty możemy uzyskać?

W ciągu ostatnich kilku dekad modelowanie ust kwasem hialuronowym stało się popularnym zabiegiem i to nie tylko wśród celebrytów, ale również kobiet w różnym wieku nie związanych z show businessem. Modelowanie oraz wypełnianie ust kwasem hialuronowym pozwala na poprawę nawilżenia, kolorytu, objętości oraz linii warg. Jest zatem doskonałym rozwiązaniem dla osób niezadowolonych ze struktury, kolorytu bądź też kształtu swoich ust.

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym – regeneracja, nawilżenie i poprawa kształtu ust

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym to bezpieczny, skuteczny i bezbolesny sposób na nadanie ustom nieco większej objętości, ładniejszego kształtu oraz skorygowanie niektórych oznak starzenia takich jak cienkie usta, opadające kąciki czy zmarszczki palacza. Niezależnie od tego czy chcemy przywrócić ustom ich dawne, naturalne piękno czy jedynie poprawić ich nawilżenie, kwas hialuronowy będzie idealnym, ekonomicznym i niechirurgicznym rozwiązaniem.

Modelowanie ust kwasem hialuronowymkiedy warto je rozważyć ?

Jak już wspomnieliśmy, kwas hialuronowy może uwydatnić usta dodając im objętości, redukując oznaki starzenia lub regulując ich kształt. Jest kilka powodów dla których możemy zdecydować się na zabieg.

Jeden z nich związany jest upływem czasu i fotostarzeniem się skóry. Z biegiem czasu i pod wpływem działania czynników zewnętrznych usta mogą stopniowo tracić sprężystość i jędrność, pierwotny zarys i koloryt. Możemy zaobserwować, że usta wydają się mniej pełne, łuk kupidyna może zanikać a kąciki ust opadać w dół nadając twarzy smutny i zmęczony wygląd. Dzięki wypełniaczom możemy wypełnić usta poprawiając ich objętość i nadając im pożądany kształt. Kwas hialuronowy to również remedium na zaburzenia nawilżenia ust, który dotyka wiele osób wraz z postępującym procesem starzenia się organizmu.

Innym powodem do wykonania zabiegu modelowania czy powiększania ust kwasem hialuronowym są asymetrie i mała objętość ust będąca kwestią uwarunkowań genetycznych danej osoby. Kwas hialuronowy może pomóc w korekcie niedoskonałości i korzystnie wpłynąć na samopoczucie i pewność siebie pacjenta.

Jak wygląda zabieg wypełniania ust?

Podczas zabiegu wypełniania ust kwasem hialuronowym żelowa substancja wprowadzana jest w głąb naskórka przy pomocy bardzo cienkiej igły lub kaniuli. Zanim dojdzie do aplikacji preparatu obszar zabiegowy poddawany jest znieczuleniu, zwykle przyjmującemu postać kremu. Kwas hialuronowy będący substancją naturalnie występującą w organizmie wchłania wodę i nadaje skórze zdrowy, jędrny wygląd. Dzięki umieszczaniu żelu w określonych miejscach możliwe staje się stworzenie pożądanego kształtu i objętości. Efekty w postaci naturalnie wyglądających i pięknie wymodelowanych ust widoczne są zaraz po zabiegu i utrzymują się zwykle przez okres 6-12, a nawet 18 miesięcy, w zależności od zastosowanego kwasu, indywidualnych predyspozycji i czynników takich jak dieta i styl życia.

Dlaczego kwas hialuronowy jest bezpieczny?

Zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym jest bezpieczną procedurą z uwagi na bezpieczeństwo samej substancji naturalnie występującej w organizmie człowieka. Zabieg jest mało inwazyjny i nie wymaga rekonwalescencji. Warto upewnić się, że klinika, do której udajemy się na zabieg korzysta z certyfikowanych preparatów a personel posiada odpowiednie przeszkolenie i doświadczenie. Zdecydowana większość zabiegów kończąca się efektem odbiegającym od zamierzonego (np. tzw. „kaczy dziubek” czy znaczne dysproporcje) jest efektem braku zachowania umiaru w ilości wstrzykiwanego preparatu. Aby tych zagrożeń uniknąć wybierz renomowaną klinikę lub kosmetyczkę, której możesz w pełni zaufać.

Chcesz zdobyć kwalifikację i doświadczenie w wykonywaniu zabiegu modelowania i powiększania ust kwasem hialuronowym? Zachęcamy do udziału w kursie festiwal ust – wypełniacze. Poza informacji teoretycznymi będziesz mieć możliwość doskonalenia umiejętności powiększania i modelowania ust.

Zobacz również