lipolaser
Baza wiedzy

Lipolaser – skuteczny sposób walki z cellulitem i zbędnymi kilogramami

Cellulit to zmora wielu kobiet. Część z nich poświęca dużo czasu i energii na poszukiwanie efektywnych sposobów, które pozwoliłyby im o nim na dobre zapomnieć. Podobnie wygląda kwestia zbędnych kilogramów gromadzących się w udach, biodrach czy też przebierających formę nieestetycznych boczków. Bez względu na to, do której grupy należysz, rozwiązaniem Twoich problemów może być Lipolaser. Czym jest Lipolaser? Jak działa? Jak długo musimy czekać na zadowalające rezultaty zabiegów?

Lipolaser – czym jest i jak działa?

Lipolaser jest urządzeniem, które umożliwia wykonywanie skutecznych, bezpiecznych i nieinwazyjnych zabiegów. Dzięki niemu wymodelujemy sylwetkę, pozbędziemy się zbędnych kilogramów i zredukujemy cellulit. Lipolaser nie uszkadza tkanek, działa tylko na komórki tłuszczowe. Działanie urządzenia opiera się na biostymulacji naturalnych kanałów metabolicznych przy pomocy światła czerwonego. Głowice wchodzące w skład urządzenia emituje promieniowanie barwy czerwonej o długości 650 nm, pod którego wpływem w komórkach tłuszczowych zachodzi naturalna reakcja chemiczna. W rezultacie dochodzi do rozbicia trójglicerydów na glicerol oraz wolne kwasy tłuszczowe. Uwolnione w trakcie zabiegu kwasy tłuszczowe usuwane są przez powstałe kanały w błonie komórkowej. Warto wiedzieć, że w wyniku działania lipolasera zawartość i objętość komórek tłuszczowych jest redukowana, zaś błona komórek nie ulega zniszczeniu. Co więcej, sposób w jaki generowana jest wiązka promieni zapobiega nadmiernemu rozluźnieniu skóry. Nie istnieje ryzyko powstawania nierówności.

Sam zabieg jest bezbolesny, odczujemy jedynie delikatne ciepło. Zabieg trwa zwykle od 10 do 40 minut w zależności od obszaru, który poddawany jest działaniu lipolasera. Urządzenie pomoże nam pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z ud, brzucha, pośladków czy boków, ale również z ramion i podbródka.

Ile zabiegów należy wykonać, aby uzyskać pożądane efekty?

Zaleca się wykonanie serii zabiegów. Seria zwykle liczy od 6 do 8 zabiegów. Jedna seria trwa zwykle miesiąc, z racji tego, że tygodniowo wykonywane są zwykle 2 zabiegi. Po zakończeniu pierwszej z nich zaleca się powtarzanie zabiegu co miesiąc.

W celu zwiększenia skuteczności terapii zaleca się przejście na lekkostrawną dietę, wypijanie dużej ilości płynów co ułatwi proces wydalania tłuszczów. Warto również postawić na ruch. Dodatkowa aktywność fizyczna pozwoli nam uzyskać jeszcze lepsze efekty a co więcej, będzie przeciwdziałała ewentualnym zatorom limfatycznych.

Zabiegi z lipolaserem – jakie są przeciwwskazania?

Chociaż zabiegi z wykorzystaniem lipolasera są bezpieczne i małoinwazyjne, są pewne przeciwwskazania. Należą do nich stany i schorzenia takie jak:

  • Ciąża i karmienie piersią
  • Problemy dermatologiczne
  • Wszczepiony rozrusznik serca
  • Metalowe lub silikonowe implanty znajdujące się w bezpośredniej okolicy poddawanej zabiegowi
  • Wrzody żołądka
  • Przyjmowanie leków lub ziół światło uczulających co najmniej 2 tygodnie przed zabiegiem
  • Podwyższone ciśnienie
  • Cukrzyca
  • Osoby po zabiegach chirurgicznych przed upływem 3 miesięcy od przebytej operacji

Praktyczne umiejętności umożliwiające wykonywanie innowacyjnych zabiegów z wykorzystaniem lipolasera zdobędziesz uczestnicząc w kursie lipolaser. Kurs lipolaser pozwoli Ci zapoznać się z urządzeniem i jego obsługą, technikami oraz częstotliwością wykonywania zabiegów. Każdy z uczestników tego szkolenia kosmetycznego samodzielnie wykona zabieg na modelce pod okiem instruktora.

Czytaj więcej o innych szkoleniach kosmetycznych.

Zobacz również