zawodowy kurs kosmetyczny w Pigułce
Baza wiedzy

Zawodowy kurs kosmetyczny w „Pigułce” – kogo powinien zainteresować?

Zawodowy kurs kosmetyczny w „Pigułce” to jeden z kursów kosmetycznych realizowanych w Beauty Lider w Warszawie. Jest to intensywny kurs kosmetyczny przeznaczony dla osób, które chcą w szybkim tempie opanować wiele praktycznych umiejętności, zdobyć wiedzę oraz certyfikat, który będzie uprawniał je do pracy w zawodzie kosmetologa. Jaki jest zakres tematyczny tego kursu? Przyjrzyjmy się bliżej kilku kluczowym elementom.

Skóra i jej pielęgnacja

Po wstępie, który obejmuje przedstawienie podstawowych informacji, których świadomość powinien mieć każdy kosmetolog, takich jak wyposażenie gabinetu kosmetycznego, wywiad i prowadzenie karty Klienta czy zasady wykonania demakijażu, uczestnicy zapoznają się z budową i funkcjami skóry, rodzajami cer i zasadami ich prawidłowej pielęgnacji. Dowiadują się jakimi zasadami powinni się kierować, aby właściwie komponować poszczególne elementy zabiegów w celu uzyskania optymalnych efektów.

Różne formy masażu

Dzięki odpowiedniej pracy rąk masażysty lub zastosowaniu różnych narzędzi możemy oddziaływać na organizm i wywoływać reakcje o charakterze ogólnym i miejscowym. W trakcie szkolenia kursanci odkryją wszystkie istotne elementy i zasady wykonywania masażu, tak aby uzyskane były pożądane efekty. Zapoznają się technikami masażu takimi jak m.in. masaż kosmetyczny szyi, twarzy i dekoltu, masaż liftingujący, masaż vacuum czy masaż ultradźwiękami.

Maski i peelingi

Maski kosmetyczne mają za zadanie przywrócić naturalne funkcje skóry poprzez nawilżanie, natłuszczanie oczyszczanie bądź też łagodzenie. Podczas kursu uczestnicy poznają m.in. różne rodzaje masek, zasady ich doboru oraz nakładania. Kursanci zdobędą również gruntowną wiedzę z zakresu peelingów. Uczestnicy poznają różne rodzaje złuszczania z uwzględnieniem potrzeb danego typu skóry, w tym peelingi mechaniczne, chemiczne i fizyczne oraz mieszane.

Zabiegi w obrębie rzęs i brwi

Zawodowy kurs kosmetyczny w „Pigułce” obejmuje również zabiegi z zakresu rzęs i brwi. Jednym z punktów jest wykonanie geometrii brwi oraz henny brwi i rzęs. Kursanci poznają m.in. rodzaje henny, dostępne kolory, stosowane techniki zabiegu, potrzebne akcesoria. Oczywiście jak w przypadku innych elementów programu szkolenia, kursanci samodzielnie wykonają geometrię brwi oraz hennę rzęs i brwi na modelce. Ponadto, uczestnicy opanują umiejętności wykonywania liftingu rzęs.

Depilacja

Jednym z podstawowych zabiegów kosmetycznych jest depilacja woskiem i dlatego ona również jest uwzględniona w programie kursu. W jego trakcie osoby uczestniczące poznają rodzaje wosków i podgrzewaczy oraz techniki wykonania depilacji w obrębie różnych części ciała, w tym bikini, pach, rąk, nóg. Po obserwacji instruktora wykonującego zabieg, kursanci samodzielnie wykonają depilacje woskiem na modelce. Co więcej, opanują również umiejętność wykonywania depilacji pastą cukrową!

Szeroka gama zabiegów z wykorzystaniem aparatury

To istotny element szkolenia, który umożliwi uczestnikom zapoznanie się z wieloma zabiegami oraz specjalistycznym sprzętem niezbędnym do ich wykonania. Kursanci będą potrafili obsługiwać sprzęty oraz tak dobierać parametry, aby uzyskać zamierzone rezultaty. Uczestnicy kursu poznają zabiegi i urządzenia takie jak ultradźwięki, kawitacja, jonoforeza, sonoforeza, galwanizacja, darnsolval, IPL + RF czy elektrokoagulacja.

Inne zabiegi i umiejętności wymagane do ich przeprowadzenia, które poznają kursanci to:

  • mezoterapia bezigłowa
  • zabiegi na ciało – liposukcja ultradźwiękowa w połączeniu z RF na ciało, dermomasaż
  • zabiegi wykorzysujące fale radiowe
  • wykorzystanie technologii IPL+RF
  • BB Glow
  • Oczyszczanie manualne
  • Diagnostyka skóry z zastosowaniem lampy Wooda
  • BB Lips
  • Elektrokoagulacja

Zawodowy kurs kosmetyczny w „pigułce” kończy się podejściem do egzaminu teoretycznego i praktycznego. Więcej informacji na temat kursu znajdą Państwo na stronie Beauty Lider.

Zobacz również