karboksyterapia
Baza wiedzy

Karboksyterapia w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej

Współczesna medycyna estetyczna odpowiada na oczekiwania kobiet, które chcą poprawić swój wygląd również poprzez redukcję tkanki tłuszczowej. Nowoczesne zabiegi są skutecznie i nieinwazyjne, dzięki czemu pacjent szybko wraca do normalnej aktywności. Dlatego też coraz bardziej popularna staje się m.in. karboksyterapia. Jakie korzyści odniesiemy poddając się zabiegowi? Jakich efektów możemy oczekiwać?

Karboksyterapia – wskazania i przebieg zabiegu

Karboksyterapia stosowana jest w celu odmłodzenia skóry, walki z cellulitem i rozstępami jak również bliznami czy zwiotczeniem skóry. Jest to metoda przy pomocy której skutecznie pozbędziemy się nadmiaru tkanki tłuszczowej i poprawimy wygląd naszej sylwetki. Zabiegowi mogą poddać się zarówno kobiety jak i mężczyźni, którym zależy na poprawie wyglądu. Bez względu na wiek.

Podczas zabiegu, ściśle odmierzona ilość dwutlenku węgla przy pomocy cienkiej igły wprowadzana jest pod skórę. Akumulacja CO2 w tkankach powoduje, że organizm traktuje te miejsca jako niedotlenione i zwiększa dostarczanie tlenu. W ten sposób poprawie ulega mikrokrążenie. Gdy dwutlenek węgla trafia do tkanki tłuszczowej ma miejsce jego częściowe przekształcenie w kwas węglowy, rozpoczyna się  proces lipolizy, czyli rozpadu tłuszczu. Zabieg karboksyterapii umożliwia redukcję tkanki tłuszczowej, ale również  intensyfikuje produkcję kolagenu i elastyny. W efekcie, zmniejsza się objętość naszego ciała i cellulit, a skóra staje się gładka i jędrna.

Co odczuwa pacjent podczas zabiegu?

Iniekcji dwutlenku węgla towarzyszą odczucia takie rozpieranie, ucisk  czy pieczenie. Sam zabieg odbierany jest zwykle jako lekki dyskomfort bądź też krótkotrwały ból, zależnie od progu bólowego danej osoby.  Po zabiegu obszary poddawane leczeniu mogą być zaczerwienione, może pojawić się obrzęk lub zasinienia i krwiaczki. Powrót do codziennych zajęć możliwy jest zaraz po zabiegu.

Jak karboksyterapia działa na tkankę tłuszczową?

Dwutlenek węgla przekształca się w kwas węglowy uszkadzający komórki tłuszczowe. Poprawia się  ukrwienie w tkankach co skutkuje wzmożonym drenażem limfatycznym. Poprawie ulega metabolizm a uwolniony tłuszcz zostaje wydalony. Wybrane partie ciała stają się szczuplejsze, cellulit ulega redukcji a skóra staje się bardziej jędrna. Ważne jest, aby stosowany dwutlenek węgla był wysoce oczyszczony i przeznaczony do stosowania w medycynie. Chcesz poznać tajniki tego zabiegu i nabyć umiejętności pozwalające Ci na prawidłowe jego wykonywanie? Zdobędziesz je uczestnicząc w kursie karboksyterapia.

Jakie są przeciwwskazania?

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu obejmują:

  • Ciążę i karmienie piersią
  • Choroby krwi
  • Epilepsję
  • Niewydolność serca, płuc, nerek czy wątroby
  • Choroby układu krwionośnego
  • Przeszczepy
  • Jaskrę
  • Udar
  • Infekcje wirusowe oraz bakteryjne
  • zakrzepicę

Redukcja tkanki tłuszczowej – jak często powinniśmy wykonywać zabieg?

W celu osiągnięcia najlepszych efektów należy wykonywać je w seriach. Seria w przypadku redukcji tkanki tłuszczowej to zwykle ok. 10-12 zabiegów. Zwykle zadowalające efekty uzyskiwane są po 4-12 tygodniach.

Zobacz również